Nuo ateinančių metų sausio 1–osios Klaipėdoje pradės veikti „Northway“ radiologijos praktinių studijų centras, kuriame mokysis ir praktinius įgūdžius tobulins Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakultete studijuojantys būsimieji radiologijos technologai.
Susitarimą steigti modernia įranga aprūpintą radiologijos specialistų rengimo centrą šiandien pasirašė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir UAB „Northway medicinos centrai“ (toliau – „Northway“) generalinė direktorė Diana Bumelytė. Parašais ir rankų paspaudimu patvirtintas bendradarbiavimo dokumentas numato, jog centras kuriamas „Northway“ lėšomis ir jo patalpose Naujojoje Uosto g. 9, KU studijų reikmėms juo naudosis nemokamai. Pasak Dianos Bumelytės, tai – „Northway“ įmonių grupės indėlis į visuomenei svarbių medicinos specialistų rengimo procesą.
„Tai ir pasitikėjimas mumis, ir didžiulis įvertinimas, ir įrodymas, kad atitinkame aukščiausius radiologinės diagnostikos reikalavimus. Džiaugiuosi, kad prisidėsime prie naujų specialistų rengimo. Mūsų žmonėms tai bus irgi nuolatinio tobulėjimo galimybė, nes ten, kur mokslas, ten nuolatinis judėjimas pirmyn“,– glaudesniu ryšiu su Universitetu ir įgyvendinamu bendru projektu pasidžiaugė „Northway“ vadovė Diana Bumelytė.
KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas padėkojo už verslo paramą, leidžiančią Universitetui stiprinti Sveikatos mokslų fakulteto mokymo bazę. „Įsteigus Klaipėdos universiteto ligoninę mes, šios reformos dalyviai ir visuomenė, tikimės medicinos paslaugų kokybinio proveržio – mokslo ir praktikos sinergijos, technologijų ir personalo kompetencijų atsinaujinimo, todėl verslo investicijos į šią sritį yra sveikintinos ir reikšmingos“,– pažymėjo KU rektorius.
Radiologijos studijų programą KU šiuo metu studijuoja beveik devynios dešimtys būsimųjų radiologijos technologų. Pagal moksleivių pasirinkimus tai viena iš populiariausių studijų programų. Parengtų specialistų poreikis darbo rinkoje taip pat didelis. Pasak KU Medicinos technologijų katedros vedėjo doc. dr. Vytenio Punio, radiologinės diagnostikos bazės gydymo įstaigose nuolat didėja, natūraliai didėja ir su vis modernėjančia įranga galinčių dirbti specialistų poreikis. „Kiekvienam kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimo aparatui, dirbančiam „ilgą“ darbo dieną, reikia 2–3 technologų. Praktiniai tyrimo veiksmai apima daug didesnį veiksmų spektrą nei mato pacientas: kiekvienam tyrimui reikia pasiruošti – perskaityti siuntimą, susipažinti su ligos istorija, o jį atlikus ne tik sutvarkyti, dezinfekuoti tyrimo įrangą, bet ir pasirūpinti, kad gauti skaitmeniniai vaizdai būtų nusiųsti gydytojui, į archyvą ir pan. Tad beveik visi mūsų paskutinio kurso studentai jau dirba radiologijos technologų padėjėjais“,– teigia katedros vedėjas.
Studentų rengimą „Northway“ radiologijos praktinių studijų centre planuojama pradėti ateinantį studijų semestrą. Centre studentai turės galimybę mokytis dirbti su kompiuteriniu tomografu, branduolių magnetinio rezonanso tomografu, skaitmeniniu rentgeno bei mamografijos aparatais.
Bendrovių „Northway Biotech“ ir „Northway medicinos centrai“ tampresnis bendradarbiavimas su KU prasidėjo prieš porą metų įkūrus KU ateities paramos fondą. 2022 metais UAB Biotechnologinės farmacijos centras „Biotechpharma“ skyrė 75 tūkst. eurų fondo neliečiamojo kapitalo formavimui. 2023 m. UAB „Northway medicinos centrai“ fondui skyrė 44 tūkst. eurų, už kuriuos nupirkta ir KU Sveikatos mokslų fakultetui perduota mokymo įranga (simuliatoriai, muliažai, manekenai).