KU stabdo partnerystę su Rusijos ir Baltarusijos mokslo įstaigomis, atidaryta sąskaita studentams iš Ukrainos remti

Klaipėdos universitetas stabdo partnerystę su Rusijos ir Baltarusijos mokslo įstaigomis dėl Rusijos Federacijos įvykdytos invazijos į nepriklausomą Ukrainos valstybę.

 „Mokslas ir pažanga, kad ir kokie kilnūs bei geri būtų šioje srityje dirbančių žmonių tikslai, nesuderinami su diktatūra, agresija, demokratinio pasaulio principų laužymu. Solidarizuojamės su šiuo metu kariaujančia Ukraina. Smerkiame šio karo iniciatorius ir viliamės, kad šis protesto ženklas turės atgarsį Rusijos ir Baltarusijos mokslo bendruomenėse, galinčiose tapti šviesuliu kovoje už taiką ir demokratiją šiose šalyse“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU atidarė sąskaitą Universitete besimokantiems studentams iš Ukrainos ir, esant poreikiui, jų šeimų nariams remti. Sąskaitos, į kurią jau dabar galima pervesti paramą, numeris LT687300010129229701 (AB Swedbank), mokėjimo paskirtyje įrašyti „Parama ukrainiečiams“.

Klaipėdos universitete šiuo metu studijuoja 40 jaunuolių iš karinę agresiją patyrusios Ukrainos, dauguma – iš Chersono miesto. Ketvirtadienį įvykusiame susitikime su KU vadovais studentai buvo informuoti apie darbuotojo paskyrimą jų problemoms spręsti. KU vadovas jiems užtikrino visapusišką palaikymą.  Jau yra gauta prašymų padėti sprendžiant apmokėjimo už bendrabutį problemas, prašoma skirti nemokamą maitinimą ar tarpininkauti susirandant darbą.

  • €2815 Surinkta
    €10000
  • 46 jau parėmė