Dronas oro taršai tirti jau „matuojasi“ uostamiesčio dangų

Už bendrovės Sigmaris Group finansinę paramą KU Ateities fondo nupirktas dronas oro taršai tirti jau „matuojasi“ uostamiesčio dangų – Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas / Marine Research Institute mokslininkai pirmuosius tyrimus mieste planuoja atlikti gegužę.

„Kadangi mėginius imsime miesto teritorijoje, kur gyvena žmonės, itin svarbu puikiai įvaldyti drono pilotavimo įgūdžius“,– dalinasi KU Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovas dr. Paulius Rapalis. Pasak mokslininko, daugiau negu 22 tūkst. EUR kainuojantį bepilotį orlaivį valdyti yra ir atsakomybė, ir įsipareigojimas, todėl KU Jūros tyrimų instituto mokslininkai nuolat atlieka bandomuosius skrydžius Universiteto teritorijoje, perka papildomą įrangą.

„Stengiamės užtikrinti, kad drono skrydžiai būtų sklandūs ir nekeltų pavojaus aplinkiniams, todėl įsigijome papildomą mažą orlaivį su  kamera. Naudodami šį įrenginį galėsime patikrinti erdvę ir išbandyti oro sąlygas – ar nėra vėjo gūsių, skersvėjų ar kitų pavojingų reiškinių, kurie galėtų droną su oro taršos matavimo įranga nublokšti arba kitaip sutrikdyti jo veiklą. Taip pat sklandesniam orlaivio pilotavimui įsigijome pažangesnį valdymo pultą“.

Ir Jūs galite padėti Klaipėdos universitetui pasiekti aukštumas – skirkite paramą KU Ateities paramos fondas ➡️ www.kuf.lt/paremti #KU #CiaEsiMatomas
  • €2815 Surinkta
    €10000
  • 46 jau parėmė